Podcast 04 – Nietypowe wesele w Las Vegas

Podcast 04 – Nietypowe wesele w Las Vegas

Wesele za granicą, czyli ślub w Vegas.

Każdy z nas chciałby mieć wymarzone wesele. Chcielibyśmy na pewno, by było niepowtarzalne, goście doskonale się bawili, sala weselna, obejście i wystrój były jak z bajki. Organizacja wesela to jednak nie bajka, budżet nie jest z gumy, a wymarzona sala może okazać się na drugim końcu województwa, bądź kraju. Mamy jeszcze oczekiwania rodziny i rodziców, oraz dylemat – kogo zaprosić na to wesele, czy zaprosić znajomych, czy więcej osób z rodziny. W rejonie Częstochowy, czy Radomia wesela na 150-200 osób to normalka, a gdy jesteśmy z Gliwic, czy Rybnika – to wesele na 120 osób, określane jest już jako duże.

Ola i Damian – znajomi z czasów, gdy byłem DJem w klubach w Rybniku, mieli dość tych wszystkich oczekiwań, problemów z tym, kiedy i jakie zaproszenia weselne powinni wybrać, dylematów czy rozpocząć wesele o 14:00, czy o 17:00. Oni jako miłośnicy podróży postanowili zebrać ekipę najbliższych znajomych i wyruszyć na podróż po USA połączoną ze ślubem w Las Vegas.

Moda na niestandardowe wesela niewątpliwie staje się coraz większa. Często jako DJ weselny mam przyjemność grać na weselu rustykalnym, organizowanym w stodole – polecam salę Pod Kasztanami w Bystrej i Pałac Konary w Przewornie. Popularne też są miejsca industrialne – odrestaurowane szyby, czy hale i zakłady produkcyjne – Szyb Bończyk w Mysłowicach, czy Szyb Maciej w Zabrzu są świetnym tego przykładem

Czasami zdarza się, że pomysł jest jeszcze inny i wesele odbywa się na lotnisku, bądź w dużym ogrodzie, natomiast o weselach za granicą nie słyszałem przedtem zbyt wiele. Dlatego tym bardziej ten odcinek wydaje się być mocno interesujący. Damian, jako Pan Młody i główny organizator całego przedsięwzięcia zdradza nam, jak poradził sobie ze wszystkimi formalnościami związanymi ze ślubem. Jak wygląda zarejestrowanie ślubu w Stanach, jakie dokumenty musieli przygotować i finalnie z jakimi kosztami należy się liczyć.

Ola natomiast wiele wspomina o spełnionych marzeniach związanych z weselem i całą podróżą do stanów i największym ich rozczarowaniu podczas całej przygody. Skrót z ich wyjazdu możecie zobaczyć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=hcga8B9joLo&ab_channel=intruzuk

Odcinek podcastu znajduje się poniżej.